Antimikrobiyal Çalışmalar

Antimikrobiyal Çalışmalar

EUROLAB'ta mikrobiyoloji bölümümüz, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına dayalı benzersiz yetenekler sunar. Onlarca yıllık deneyim sunarak, ilaç, kişisel bakım ürünleri, OTC ürünleri, özel kimyasal ve tıbbi cihaz endüstrilerinde uzmanlığımızı sunarız.

Antimikrobiyal Çalışmalar

Gelişmiş, kapsamlı test tesisimizde, mikrobiyoloji testlerinin ve danışmanlığının tüm yönlerini sağlıyoruz. Mikrobiyoloji departmanımız yalnızca FDA, EPA ve Uluslararası Müşteri Özel programlarına bağlı kalmaz, aynı zamanda bu bölüm aynı zamanda sıra dışı ürünlere veya üretim sorunlarına dayalı benzersiz programlar sunar.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre çok çeşitli çalışmalar ve testler yapabiliriz. Müşterilerimizin kaliteli, güvenli ürünler geliştirmelerine ve piyasaya sürmelerine nasıl yardımcı olduğumuza dair bazı önemli örnekler.

Antimikrobiyal Çalışmalar

  • In-vitro zaman öldürme - Dezenfektan veya antimikrobiyal malzeme açısından bakteri aktivitesinin zamanını veya oranını belirlemek için test yöntemleri sunuyoruz. Müşterilerimizin ürünlerini veya ürünlerini hem aerobik hem de anaerobik mikroorganizmalara maruz bırakarak test etmelerine yardımcı oluyoruz.
  • İnhibisyon bölgesi - Bu oldukça kontrollü yöntem, bir ürünün bakteri üremesini engelleme yeteneğini test eder ve temel antibiyotik özelliklerini belirleyebilir. Bir numunenin berrak bölgesini incelerken, bu bakteri üremesinin olmadığını gösterir. Bakterilerin öldürüldüğü veya büyüyemediği yerlerde, bu inhibisyon bölgesi olarak bilinir ve antibakteriyel başarıyı yansıtır.
  • Minimum inhibitör konsantrasyon (MIC) - Bu yöntem, bakterilerin görünür büyümesini analiz ederek belirli bir kimyasalın gerekli en düşük konsantrasyonunu belirler. İlaç keşifleri açısından, MIC'leri incelemek genellikle daha büyük klinik öncesi çalışmaların ve daha gelişmiş antimikrobiyal çalışmaların geliştirilmesine izin verir.
  • Topikal antimikrobiyal test - El losyonları ve el dezenfektanlarını test ederken hem mikrobiyal hem de klinik testler önerilir. Bu sadece etkinliklerini doğrulamakla kalmayacak, aynı zamanda güvenlik ve etiketleme iddialarını da ele alacaktır.
  • Antiplak ve Antigingivit çalışmaları - Ağız gargarası veya takma diş temizleyici gibi ürünler geliştirmek, yasal yönergelere bağlı kalarak iddiaları ve güvenliği doğrulamak için antimikrobiyal araştırma gerektirecektir.
  • Akne çalışmaları - Topikal bir antimikrobiyal tedavi başlatılırken, akne çalışmaları en büyük güvenlik ve etkinlik profilini belirlemeye yardımcı olabilir. Özel çalışmalar tasarlamak, müşterilerimize sunduğumuz temel aktif bileşenlerin etkinliğini ve güvenliğini belirlemeye de yardımcı olabilir.
  • Özel araştırma projeleri / müşteriye özel protokoller - Müşterilerimizin benzersiz ve çeşitli ihtiyaçlarına dayalı olarak, düzenleyici danışmanlık hizmetlerine ek olarak özel araştırmalar da sunulmaktadır. Uzman, sertifikalı personelimiz, güvenilir yöntemler ve gelişmiş eğitimler aracılığıyla benzersiz test koşullarının tasarlanmasına ve yürütülmesine yardımcı olabilir.
Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp