Mikrobiyoloji ve Mikoloji Testleri

Mikrobiyoloji ve Mikoloji Testleri

EUROLAB, tam kapsamlı Mikrobiyolojik ve Mikoloji test hizmetleri sunmaktadır.

Mikrobiyoloji ve Mikoloji Testleri

EUROLAB, Toplam koliformları ve E. coli'yi doğrudan su örneklerinden eşzamanlı olarak ölçmek için tasarlanmış tanımlanmış substrat teknolojisini kullanarak su mikrobiyolojisi test hizmetleri gerçekleştirir. Bu yöntem düzenleyici kurumlar tarafından kabul edilir ve müşterilerimize, hem içme hem de kaynak suyu testi için kanıtlanmış ve doğru olan hızlı bir geri dönüş süresi sağlar.

Suda Toplam, Dışkı ve E. coli Bakterileri Neden Test Edilmeli?

Basitçe söylemek gerekirse, bu organizmalar bir su kaynağının potansiyel kirlenmesinin iyi göstergeleridir.

Escherichia coli (E. coli) gibi Fekal Koliform bakterileri ve diğer Koliform bakteri türleri toplam grubun bir parçasıdır. Suyunuzdaki bu bakterilerin varlığı veya yokluğu, dezenfeksiyonun düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için kullanılabilir veya başka bakteriler, virüsler veya hastalığa neden olan organizmaları içerebilecek insan kanalizasyon veya hayvan dışkıları tarafından yakın zamanda kontaminasyona işaret edebilir.

Koliform organizmalarının mevcut olup olmadığını belirlemenin en iyi yolu temel bir laboratuvar testi yapmaktır ve bu da su kaynaklarını hemen araştırmanıza ve korumanıza olanak tanır.

Toplam Koliformlar ve E. coli sonuçları, var / yok, 100 mL başına koloni oluşturan birimler (CFU / 100 mL) ve 100 mL başına en olası sayı (MPN / 100 mL) gibi değerlendirme yöntemleri geliştikçe çeşitli formatlarda sunulabilir.

Bakteriyel su kalitesi için membran filtrasyon testleri aslında bakteri “kolonilerini” sayar ve CFU olarak rapor edilir. EUROLAB, tanımlanan substrat testlerini kullanır ve rapor verilerini MPN olarak sağlar; bu, bir numunede hangi düzeyde bakteri bulunduğunun istatistiksel bir temsilidir.

Her yöntem farklı ilkeler kullanır ve aynı parametreleri test etmenin iki farklı yoludur ve çoğu düzenleyici ve sağlık yetki alanı tarafından eşit ölçüde kabul edilebilir.

İç Hava ve Toz Analizleri

Günümüzün çalışma ortamında, Endüstriyel Hijyenist (IH), çeşitli iç mekan biyolojik kirletici sorunlarını çözme zorluğuna sahiptir. Ortaya çıkan çevresel mikrobiyoloji / mikoloji alanıyla birlikte, IH'nin işi artık kimyasal maruziyet izleme ile sınırlı değil.

Mikrobiyal iç hava kirliliği, mesken, tıbbi, endüstriyel, hükümet ve eğitim ortamlarında ve binalarda artan bir endişe kaynağıdır. Bakteriler ve mantarlar neredeyse her ortamda hem iç hem de dış ortamda bulunur, çeşitli malzemelerle beslenir ve çeşitli koşullar altında büyür.

Kaynaklar şunları içerir:

  • Hava Selüloz Esaslı
  • Çürüyen Bitki Maddesi Yapı Malzemeleri
  • Ev Toz Gıda Ürünleri
  • Çeşitli Kağıt Bazlı Ürünler Toprak ve Su

EUROLAB, Endotoksin ve Mikotoksin Analizleri dahil eksiksiz bir Mikrobiyolojik ve Mikoloji Hizmetleri yelpazesi sunar. EUROLAB şunları sağlar:

  • Rekabetçi fiyatlandırma
  • En kaliteli savunulabilir veriler
  • 20 yılı aşkın endüstriyel hijyen hizmetleri sunma deneyimi
Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp