Moleküler Biyoloji Analizleri

Moleküler Biyoloji Analizleri

Bu alan özellikle genetik ve biyokimya başta olmak üzere diğer biyoloji ve kimya alanları ile örtüşmektedir. Moleküler biyoloji esas olarak, DNA, RNA ve protein sentezi arasındaki ilişkileri ve bu etkileşimlerin nasıl düzenlendiğini araştırmakta ve hücrenin çeşitli sistemler arasındaki etkileşimlerini incelemektedir.

Moleküler Biyoloji Analizleri

Bu çalışmalarda moleküler biyolojiye özgü spesifik yöntemler kullanılmaktadır. Ancak yeri geldiğinde bu yöntemler genetik ve biyokimya yöntemleri ile birleştirilmektedir.

Moleküler biyoloji alanında yapılan çalışmaların birçoğu kantitatif özelliktedir. Son yıllarda gen yapısı ve fonksiyonunun incelenmesi ve moleküler genetik çalışmaları, moleküler biyolojinin başlıca konuları olmuştur.

Günümüzde moleküler biyoloji ve genetik, tek hücreli basit mikroorganizmalardan insanlar dahil en karmaşık canlı organizmalalara kadar canlıların birbirleri ile ve cansız çevreleri ile ilişkilerini ve yaşamın moleküler temellerini araştıran bir bilim dalı haline gelmiştir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, mikrobiyoloji testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp