Sürücü Asistan Sistemleri Testleri

Sürücü Asistan Sistemleri Testleri

Elektronik yardımcılar sadece kritik sürüş ve trafik durumlarını erken bir aşamada tespit edip bunlar hakkında uyarı verebilir, aynı zamanda doğru zamanda olanlara aktif olarak müdahale edebilirler.

Sürücü Asistan Sistemleri Testleri

Test süreçlerinde uzmanlarımız, elektronik stabilite programından (ESP) uyarlanabilir hız sabitleyiciden şerit kalkış uyarı sistemine, fren asistanı, acil fren asistanı ve dönüş asistanına kadar yardımcı sistemlerin etkisini analiz eder. Burada önemli olan, aracın tüm ömrü boyunca kusursuz bir şekilde çalışması ve ani arızaların olmamasıdır. Bunu önlemek için üreticiler, çeşitli güvenlik standartlarına (ADAS testleri) uygun olarak sürücü asistanı teknolojisinin fonksiyonel güvenliğini test etmelidir. Tesisimiz bu amaca hizmet eder; burada, her sistem gerçekçi koşullar altında test edilebilir.

Yollarımızdaki kazaların simüle edilebileceği geliştirilmiş yol güvenliği için, yaya algılama sistemleri, acil fren yardımları ve araçlar arasında otomatik veri alışverişinin yanı sıra altyapı tesisleri ile veri alışverişi üzerinde testler yapılır. Yaya güvenliği alanındaki sürücü asistan sistemlerinin test edilmesi için, yaya veya bisikletli gerçek hayat kazalarından kaynaklanan çeşitli senaryoları hasara uğratmadan yeniden inşa eden EUROLAB Otomobil Test Merkezi'nde de bir köprü şeklinde bir test tesisi kurulmuştur.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp