Basınç Dayanımı Testi

Basınç Dayanımı Testi

Birçok baskı tekniği vardır ve baskı işlemleri genellikle tahta bloklar, şablonlar, oymalı plakalar ve silindirler kullanır. Örneğin, baskılı baskı yöntemi genellikle pamuklu kumaşlara veya emiciliği yüksek kumaşlara uygulanır. Bu işlem ısıl işleme tabi tutulduğunda basınç daha kalıcı hale gelir. Emici olmayan kumaşlara serigrafi işlemi uygulanmakta ve inceltilmiş mürekkepler kullanılmaktadır. 

Basınç Dayanımı Testi

Genelde abiye, iş elbiseleri ve uyarı tabelalarında serigrafi kullanılır. Süblimasyon baskı işleminde, süblimasyon kağıdı basılacak ve preslenecek yüzeye yerleştirilir. Doğrudan giysiye yöntemi, baskılı bir deseni kumaşa aktarmak için kullanılır. Direkt ürün üzerine makine baskı şeklidir.

Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın burada önemli olan uygulanan desenin kumaş üzerinde ne kadar kalabileceğidir. Bu amaçla gelişmiş laboratuvarlarda basınca dayanım testleri yapılmaktadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp