Chromium VI Testi

Chromium VI Testi

Hexavalent Chromium olarak da bilinen Krom (VI), krom deri tabaklama işleminin istenmeyen bir yan ürünü olabilir. Terbiye sırasında yetersiz kimyasal işlemden veya çevre koşullarından dolayı tabaklama işlemi içinde veya sonrasında oluşan Krom (III) bileşiklerinin oksidasyonu ile deride oluşturulabilir. 

Chromium VI Testi

Krom (VI) alerjiktir ve hassaslaşmış ciltle temas ederse kontakt dermatite yol açabilir. Bazı Krom (VI) bileşikleri, öncelikle solunmaları halinde kanserojen olarak sınıflandırılır. Chromium'un (VI) insanlar ve çevre üzerindeki etkisinin yanı sıra, işletmeler de tabaklanmış deride varlığını yasaklayan düzenlemelerden doğrudan etkileniyor.

Ürünlerinizi Chromium (VI) için test etmek, güvenli olmayan ürünlerin pazara ulaşmasını engelleyebilir. Ürünlerinizi test ederek, rekabet üstünlüğünüzü koruyabilir ve tüketicilere zarar verme, maliyetli ürün geri çağırmaları, olası davalar ve bununla ilgili olumsuz tanıtım dahil olmak üzere uyumsuzluk tuzaklarından kaçınabilirsiniz.

Chromium (VI) Testlerimiz

EUROLAB uzmanları, tabakhaneleri ve üreticileri işleme, depolama ve nakliye sırasında Chromium (VI) oluşumunu önlemek için uygun yöntemler konusunda eğitmek için kapsamlı programlar aracılığıyla tedarikçi eğitimi sunar.

Test konusunda güvenilir bir otoriteyiz ve laboratuvarınızın AB ve uluslararası katı yasal gerekliliklere uymasını sağlayabiliriz. EUROLAB, dünya çapında yaygın olarak tanınan geniş bir akredite test ve sertifika hizmetleri yelpazesi sunmaktadır.

Alman ayakkabı endüstrisinin öncülüğünü yaptığı bir girişim olan CADS'nin bir üyesi olarak EUROLAB, müşterilerinin yararına sektörden en güncel ve ilgili bilgileri almak için benzersiz bir konuma sahiptir. Ayrıca, Deri Çalışma Grubu'nun (LWG) bir üyesi olarak, çevresel önceliklere uyum sağlayarak ve müşterilerimize kılavuz ilkelerin görünürlüğünü getirerek deri üretim endüstrisindeki gelişmeleri teşvik etmeye çalışıyoruz.

Profesyonel ve teknik olarak nitelikli mühendislerimiz, ürün güvenliği için ulusal ve uluslararası teknik komitelerde aktiftir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp