Deride DNA Takibi

Deride DNA Takibi

Çiftlikten perakendeciye tedarik zinciri izlenebilirliği sağlamak için DNA etiketleme kullanılabilir, bu da işletmelerin post ve derilerin kökenleri ve gerçekliği konusunda yüksek düzeyde güvence sahibi olmalarını sağlar.

Deride DNA Takibi

DNA etiketleme aynı zamanda sahteciliğin önlenmesine yardımcı olabilir ve bitmiş ürünlerdeki benzersiz DNA işaretlerinin alınması ve doğrulanması yoluyla orijinal markalı deri ürünlerin tanımlanmasına olanak tanır.

Derinin sentetik DNA ile etiketlenmesi, kurcalamaya dayanıklı teknolojisi sayesinde, damgalama ve barkodları gizlemeye kıyasla deri izlemenin daha güvenilir bir yolu olarak da düşünülebilir. Mevcut sistemler operasyonel güvenlik açıklarına sahip olabilir ve daha fazla emek gerektirir. Deri tedarik zincirinin kilit aşamalarında benzersiz sentetik DNA işaretleyicileri uygulanır, doğrulanır ve yeniden uygulanır. Bu süreçler şunları içerir: canlı hayvana, kesim sonrası, ıslak mavi yarılmış deriler ve bitirme işlemi.

EUROLAB, çiftlikten perakendeye deri tedarik zincirinde DNA tabanlı bir izlenebilirlik sistemini başarıyla yönetir. Tam izlenebilirlik elde etmedeki bu kırılma, mevcut deri damgalama ve barkod tekniklerine kıyasla derinin kaynağına ulaşması için yeni ve daha güvenilir bir yol anlamına gelir.

Deride DNA etiketleme, deri tedarik zinciri boyunca farklı paydaşlar tarafından kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış, ticari olarak uygun bir ürüne dönüştürüldü. Bu uygun fiyatlı teknolojinin potansiyel kullanıcıları arasında çiftlikler, mezbahalar, tabakhaneler, deri üreticileri ve deri kaplamalar yer almaktadır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp