Dikiş Dayanıklılığı Testi

Dikiş Dayanıklılığı Testi

Bu test, tekstil endüstrisinde dikiş kopması oluşana kadar dikişlere dikey bir kuvvet uygulayarak kumaşların dikiş kopma mukavemetini belirlemek için yapılır.

Dikiş Dayanıklılığı Testi

Dikiş kalınlığını etkileyen ana faktörler dikiş tipi, ilmek şekli, dikiş yoğunluğu, kumaş kalınlığı, iplik kalınlığı ve dikişe uygulanan ipliğin gerginliğidir. Dikiş yoğunluğu, belirli bir dikiş uzunluğu üzerindeki dikiş sayısını ifade eder ve dikiş kalınlığı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Dikişler ne kadar fazla ise, dikişler o kadar güçlüdür. Ek olarak, iplik gerginliği, dikiş mukavemeti ve dikiş uzaması için kritik bir noktadır.

Tekstil sektöründe giysiler farklı dikiş ve dikiş çeşitleri ile yapılmaktadır. Dikiş teknolojisi sadece teknik özellikleri korumakla ilgili değildir. Kaliteli, dayanıklı dikişler üretmek için dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Bir dikişin kalitesi ve en önemli özelliği dikiş dayanıklılığıdır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp