Fermuar Testleri

Fermuar Testleri

Fermuar Testleri bir fermuarın boyutlarının, genişliğinin, uzunluğunun, kayış uzunluklarının, diş uzunluklarının, zincir uzunluğunun, kayma boyutlarının ve durdurma uzunluklarının kabul edilebilir bir aralıkta kaldığını kanıtlamak için kullanılır.

Fermuar Testleri

Fermuar gücü önemlidir. Yani dişler kolayca bir araya gelmeli ve fermuar kırılmamalıdır. Çekme test cihazı, mukavemeti test etmek için kullanılır. Makine çekmeye başladıktan sonra kumaş tarafından dişin kuvveti ölçülür. Bu cihazlar ayrıca tüm fermuarın gücünü test etmek için kullanılır. Bu testler, fermuarı iki ayrı parçaya tamamen ayırmak için gereken kuvveti ölçer. Fermuar yapısının amacına göre kabul edilebilir mukavemet değerleri belirlenir. Yüksek performanslı fermuarlar için daha yüksek değerler gereklidir.

Fermaur testi aynı zamanda ne zaman kırıldıklarını görmek için yapılan bir sıkıştırma testidir. Giysiler için bu değer oldukça düşük olabilir.Bununla birlikte, çöpün gücü daha yüksek olmalıdır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp