Fiziksel Testler

Fiziksel Testler

Tekstil hammaddelerinin ortak özelliği ne olursa olsun kalite değişiyor. Elyaf kalitesi uzunluk, renk ve inceliğe göre değişir. İplik kalitesi numara, mukavemet ve büküme bağlı olarak değişir. Kumaşın kalitesi, ipliğin sıklığına, dokuma kusurlarının olmamasına ve kumaşın çekmesine bağlı olarak değişmektedir.

Fiziksel Testler

Üretim süreçlerinde sorun yaşanmaması için mevcut hammaddelerin uygun fiziksel testlere tabi tutulması gerekmektedir. Uyumsuz malzemeler bu noktada reddedilir veya başka amaçlar için kullanılabilir.

Hammaddelerin ardından proses kontrolleri fiziksel testlerde ikinci sırada gelmektedir. Elyafların eğirme ve sarım işlemlerinde daha yüksek kopuşlar ve çözgü veya atkı kopmaları, makinenin sık sık üretimi durdurması ve kesintiye uğratması anlamına gelir. Bir üretim planı, kullanılan malzemelerin karşılaması gereken belirli standart seviyeleri gerektirir. Standart sınırlara uymak önemlidir. En üst düzeyde iş verimliliği sağlamak için süreç kontrol testleri yapılır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp