İplik Yoğunluğu Testi

İplik Yoğunluğu Testi

Tekstil endüstrisinde iplik, çok sayıda kısa elyafın veya filamentin paralel konumda toplanması ve belirli bir mukavemet ve doğrusal yoğunluk elde etmek için ipliğin eksen boyunca döndürülmesiyle oluşturulur.

İplik Yoğunluğu Testi

Makine yapımı iplikler daha pürüzsüz ve daha güçlüdür. Kullanılan işleme yöntemine bakılmaksızın, ipliğin kalitesi genellikle hammadde seçimine, safsızlıkların giderilmesine ve pamuk karışımının kalitesine bağlıdır.

Tekstil endüstrisinde, iplik yapısı, tekstil iç mekânının kalitesi ve görünümü üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bu nedenle ipliklerde tip, çekme oranı, incelik, büküm yönü ve iplik yoğunluğu gibi yapı faktörlerinin kapsamlı ve sistematik bir analizi gereklidir.

Kumaş dokunurken yüzey atkı ve çözgü ipliklerinden oluşur. Atkı ve çözgü ipliklerinin bir yöndeki yoğunluğu kumaşın hava geçirgenliğini, elini, birim ağırlığını ve pürüzsüz yüzey gibi bazı fiziksel özelliklerini etkiler.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp