Organik Tekstil Testleri

Organik Tekstil Testleri

Organik kumaşların malzemeleri organik tarım standartlarına göre yetiştirilmektedir. Bu kumaşlar pamuk, jüt, ipek veya yünden oluşmaktadır. Ancak organik etiketli kumaşlar mutlaka yüzde 100 organik değildir. İplikler, doğal ve geri dönüştürülmüş liflerden oluşturulmuş olabilir. Yine de insan sağlığı ve doğal çevrenin korunması açısından sağlıklıdır. Üretim aşamasında pestisitler, herbisitler veya insan yapımı gübreler kullanılmamıştır.

Organik Tekstil Testleri

Organik kumaşlar çok fazla fark yaratmaktadır. Hassas ciltler, çocuklar ve alerjisi olan insanlar için mükemmeldir. Bu kumaşlar daha yumuşaktır, daha dayanıklıdır ve zararlı kimyasallarla çevreye zarar vermezler. Bütün bunlar göz gönünde tutulursa insanların sadece organik tekstil ürünleri kullanmaları gerekmektedir.

Biyolojik olarak parçalanamayan bir malzeme olan polyester, atık olma durumunda bir drenaj veya çöplükte uzun süre kalacak demektir ve çevreye büyük boyutta zarar verecektir. Ayrıca bu ürün, esas olarak yenilenebilir olmayan bir kaynak olan yağdan üretilmiştir ve çevre dostu değildir. Günümüzde tanınmış birçok marka, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak amacı ile organik tekstil ürünlerine ağırlık vermeye başlamıştır.

Organik pamuk, zararlı kimyasal maddeler ve böcek ilacı içermediği için, daha az alerjiye neden olur. Bu pamuktan dokunan kumaşlar daha yumuşak ve daha rahattır. Daha önemlisi, insan sağlığı açısından gösterdiği faydalardan daha fazla çevresel fayda sağlamaktadır.

EUROLAB, organik tekstil test hizmetleri konusunda size yardımcı olur. EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp