Perde Yanıcılık Testleri

Perde Yanıcılık Testleri

Perde kumaşlarına yanmaz özellikler kazandırmak için, kumaş üretiminde terbiye işlemlerinde genellikle yanmaz ekipman kullanılır. Alev geciktirici işlemlerde bu amaçla çok sayıda kimyasal kullanılır. Bu kimyasallar genellikle bir arada kullanılır. 

Perde Yanıcılık Testleri

Yangına karşı korunması gereken malzeme ve ürünler doğada çok farklı şekillerde ortaya çıkar ve farklı yanma davranışları gösterir. Bu nedenle, perdeler dahil tüm doğal ve insan yapımı tekstiller için yangından korunma sağlamak için alev geciktiriciler gereklidir.

Testler sırasında alevin nasıl kullanıldığı önemlidir. Örneğin ateşleme testleri ISO 6941 standardına uygun olarak yapılmalıdır. Bu testlerin temel prensibi, dikey olarak asılan bir perde kumaş parçasına 5 ila 30 saniye süreyle küçük bir alev uygulamak ve kumaşın davranışını belirlemektir. Test sonuçları, kumaştaki deliklerin gelişimi veya alevin kumaşta yayılma şekli izlenerek değerlendirilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp