Ayakkabı Tabanı Eğilme Mukavemeti Testi

Ayakkabı Tabanı Eğilme Mukavemeti Testi

Ayakkabı malzemesindeki yoğunluk ve kalınlıktaki değişiklikler kullanıcının dengesini etkiler. Daha kalın ve yumuşak dış tabana sahip ayakkabılar dinamik bir dengesizlik yaratır. Tersine, daha ince ve daha sert bir dış tabana sahip ayakkabılar hem denge hem de denge açısından daha iyidir.

Ayakkabı Tabanı Eğilme Mukavemeti Testi

Ayakkabı tabanları çeşitli malzemelerden yapılabilir, ancak çoğu ayakkabının tabanı doğal kauçuk, poliüretan veya polivinil klorür (PVC) bileşiklerinden yapılmıştır. Burada önemli olan nokta, ayakkabı tabanının eğilme dayanımıdır. Bu direnç, hem ayakkabının performansı ve rahatlığı hem de giyen kişinin güvenliği için önemlidir.

Ayakkabı tabanının çekme ve uzama testleri, gelişmiş laboratuvarlarda çeşitli şekillerde yapılmaktadır.

Koşu ayakkabıları, yürüyüş ayakkabıları veya futbol ayakkabılarının çok farklı performans gereksinimleri ve üretim yöntemleri vardır. Bununla birlikte, bir ayakkabının dış taban tasarımı, ayakkabı performansında çok önemli bir faktördür.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp