Aydınlatme ve Lamba Testleri

Aydınlatme ve Lamba Testleri

Çoğu ülke, lambalar ve aydınlatma ürünleri için minimum enerji verimliliği gereksinimlerini zorunlu kılan düzenlemeleri kabul etmiştir.

Aydınlatme ve Lamba Testleri

Aynı zamanda, bir dizi gönüllü sertifikasyon ve etiketleme programı, tüketicilerin ihtiyaçları ile uyumlu en enerji verimli lambaları ve aydınlatma ürünlerini belirleyip seçmelerine olanak tanır.

Bu düzenlemeler ve gönüllü programlar, daha da fazla enerji verimliliği vaat eden yeni teknolojilerin tanıtımını yansıtacak şekilde sürekli olarak güncellenmektedir. Sonuç olarak, lamba üreticileri, ürünlerinin düzenleyiciler ve genel olarak pazar tarafından kabul edilmesini sağlamada önemli zorluklarla karşılaşmaktadır.

Bugün, çok çeşitli özel ortam ve uygulama gereksinimlerini karşılamak için çeşitli lamba teknolojileri mevcuttur. Lamba türleri arasında floresan lambalar, kompakt floresan lambalar (CFL'ler), ışık yayan diyot (LED) teknolojisine dayalı lambalar , yüksek yoğunluklu deşarj (HID) lambaları ve indüksiyon lambaları bulunur. Lamba testi, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli güvenlik ve performansla ilgili sorunlara uyumluluğu değerlendirmek için bir laboratuvarda gerçekleştirilir:

  • Elektrik güvenliği
  • Elektromanyetik emisyonlar ve bağışıklık
  • Enerji verimliliği
  • Verim
  • Fotobiyolojik güvenlik

Düzenleyici makamlar veya gönüllü enerji verimliliği programları tarafından gerekli görülen özel testler, lamba teknolojisi ve kullanım amacının yanı sıra lambanın satılacağı coğrafi pazara bağlı olarak değişebilir. 

Ayrıntılı bir test planı, gerekli tüm testleri belirleyerek ve yinelenen test çabalarını ortadan kaldırarak test sürecini daha verimli hale getirmeye yardımcı olabilir. Deneyimli, bağımsız bir test laboratuvarı, tüm test gereksinimlerini karşılayan verimli ve uygun maliyetli bir plan geliştirmede yardım sağlayabilir.

Aydınlatme ve Lamba Test Hizmetlerimiz

EUROLAB, lambalar için geçerli olan düzenlemeler, standartlar ve gönüllü enerji verimliliği programları hakkında kapsamlı bir test, sertifika ve danışmanlık hizmetleri paketi sunar. 

EUROLAB teknik uzmanları ayrıca ürün tasarımı ve geliştirme, kalite testi, çevre sertifikasyonu ve nakliye izleme konularında yardımcı olabilir ve küresel tedarik zinciri faaliyetlerini desteklemek için özelleştirilmiş hizmetler sağlayabilir. 

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp