Bavul Testleri

Tüketici Ürünleri Testleri

Bavul Testleri

Bavullar, günümüz hava, kara ve deniz yolculuklarının zorluklarını karşılayacak şekilde tasarlanmalı ve inşa edilmelidir. 'Bavul' kelimesi genellikle uzatılabilir el arabalı büyük valizlerden küçük, yumuşak çantalara kadar her tür çantayı tanımlamak için kullanılır. 

Bavul Testleri

Seyahat sırasında kullanılması nedeniyle, bir ürünün arızası en uygunsuz zamanda meydana gelebilir ve muhtemelen pahalı veya kişisel eşyaların kaybolmasına veya hasar görmesine neden olabilir.

Bir bavul parçası üretilmeden önce, amaçlanan uygulamaya uygunluklarını kanıtlamak için malzemeler test edilmelidir. Bu tür testler, dikiş mukavemeti testlerine ek olarak dış kumaşta yırtılma mukavemeti ve delinme testlerini içerir. Sürtünmeye, suya ve ışığa karşı renk haslığının değerlendirilmesi de gerekli olabilir. Boya, kasa içine yerleştirilen giysilere bulaşabileceğinden, astarlar düşünüldüğünde bu testler özellikle önemlidir.

Modern bavul, dişler, fermuarlar, lastikler, tokalar ve fiber levhalar gibi test edilmesi gereken birçok farklı yapısal bileşene sahiptir. Değerlendirme gerektiren yapısal hususlar arasında dikiş, takviye ve kayış, boncuk ve süslerin montajı yer alır.

Ürün testi

Eksiksiz bavul parçalarının test edilmesi, müşterilerin toplu üretim başlamadan önce ve üretim sırasında tüm aşamalarda ürünleri tam olarak değerlendirebilmelerini sağlar. Bu tür testler, müşteriye doğru kalitenin sağlanmasını sağlayacaktır. Bu, daha az iade ve artan müşteri memnuniyeti ile sonuçlanacak ve müşteri sadakatinin geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

Testler

EUROLAB TM241: 2007 - 'bavul taşıma gücü - statik yükleme' , kullanımda düşünülebilecek maksimum ağırlığı temsil eden yükleme kasalarını ve ardından bunları tutamaktan kaldırıp indirmeyi içerir. Herhangi bir hasar görsel olarak değerlendirilir.

EUROLAB TM242: 2008 - 'bavul köşe darbe mukavemeti - düşme testi' , hava yolu bavul kısıtlamaları ve kasanın boyutu dikkate alınarak kasanın gerçekçi bir seviyede doldurulmasını gerektirir. Kasa daha sonra sekiz köşesinin her birine (veya köşelere yerleştirilmişse tekerleklere) iki kez düşürülür. Test tamamlandığında, sürgülü tutturucular gibi trim ekleri de dahil olmak üzere tüm vaka değerlendirilir - tekerlekler ve araba kolları. Büyük araba kasaları üzerinde yapılan testlerde, fermuar arızasında bir artış gördük.

EUROLAB TM243: 2008 - 'bavul kolu gücü' kopma 'testi' , yüklü kasa kaldırıldığında, belirli bir mesafeye düştüğünde ve düşme durdurulduğunda kasanın kırılmalara karşı direncini belirler.

EUROLAB TM244: 2007 - 'bavul bağlantı parçaları bağlantı gücü' , tutamaçlar ve kayışlar gibi harici veya dahili yük taşıma donanımlarının gücünü değerlendirmek için kullanılır. Bağlantı parçasını içeren numune, arıza meydana gelene kadar bir çekme makinesi tarafından kademeli olarak gerilir (şekil 1).

EUROLAB TM245: 2007 - 'bavul arabası kolları - çökme mukavemeti' , sıkıştırma ile yüklendiğinde bavul arabası kollarının çökme mukavemetini belirler (şekil 2).

EUROLAB TM246: 2007 - 'bavul arabası kolları - bükülme mukavemeti' bavul arabası kollarının bükülme mukavemetini test eder. Bükülme, yaygın bir yanlış kullanım şeklidir ve kolayca onarılamaz hasara yol açabilir.

EUROLAB TM247: 2007 - 'bavul kolu gücü - tekrarlanan kaldırma' , tekrarlanan kaldırma nedeniyle herhangi bir bavul koluna uygulanan zorlamaları simüle eder. Her tür kasa ve çantaya uygulanabilir. Öğe önce boyutuna uygun içeriklerle yüklenir ve ardından tutacağı ile tekrar tekrar kaldırılır ve maksimum 10.000 döngü için yere geri döndürülür. Sapta veya bağlantı noktalarında meydana gelen herhangi bir hasar, test sırasında ve sonrasında değerlendirilir.

EUROLAB TM248: 2007 - 'Tekerlek sistemlerinin performansı - yuvarlanan yol'Tekerlekli bavulı bir 'yuvarlanan yol' aparatı üzerinde değerlendirir (şekil 3). Günümüzde birçok çanta ve tutacak, kullanıcının bunları çekmesini sağlayan tekerleklere sahiptir. Bu tür bavullar ağır olabilir ve çoğu zaman kabaca işlenebilir, kaldırım kenarları ve düzensiz / düzensiz yüzeyler üzerinden çekilebilir ve itilebilir. Bu nedenle, tekerlekler yüksek gerilimlere ve zorlanmalara dayanacak kadar sağlam olmalıdır. 'Yuvarlanan yol' testinde 'yol', birçok yol ve patika yüzeyinde karşılaşılan pürüzlülüğü temsil etmek için iki metal çıkıntı içeren bir kauçuk kayış içerir. Test, yüklü kasa tekerleklerinin dönüşümlü olarak kaldırılıp bu çıkıntılar tarafından hareketli bir kayış üzerine düşürülmesini içerir. Vakalar bu baskılara ve zorlanmalara dayanabilmeli ve beş saatlik test süresinden sonra tamamen işlevsel kalmalıdır.

EUROLAB TM249: 2007 - 'bavul - delinme direnci' , sertleştirilmiş çelik bir çiviyi bir bavulın gövdesinden geçirmek için gereken kuvveti belirlemek için tasarlanmıştır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp