Moda Ayakkabı Testleri

Moda Ayakkabı Testleri

Kayma, takılma ve düşmeler ayakkabı ile ilgili kazaların en büyük nedenleridir. Kaymadan kaynaklanan yaralanmalar için tazminat talepleri riski, ayakkabı firmaları için büyük bir endişe kaynağıdır. Moda ayakkabılarının kayma direnci açısından test edilmesi bu nedenle önemlidir. 

Moda Ayakkabı Testleri

EUROLAB'ın uluslararası kabul görmüş kayma direnci testi, kayma sorunlarının en aza indirilmesine yardımcı olmak için hem tam ayakkabıların hem de bireysel üst parçaların değerlendirilmesi için kullanılabilir. Ayrıca sırt tasarımı ve tek bileşen seçimi gibi diğer önemli hususlar hakkında tavsiyelerde bulunabiliriz.

Topuk gücü

Kötü tasarlanmış topuklar, günlük yürüyüş ve genel kullanım sırasında darbe veya yorgunluğun bir sonucu olarak çatlayabilir veya kırılabilir. Topuk arızaları kullanıcının ciddi şekilde yaralanmasına neden olabilir. EUROLAB, topuğun aşınmada başarısız olmayacağından emin olmak için topukları hem yorgunluk hem de darbe direnci açısından test edebilir ve ayrıca plastik kalitesini ve gergi pimi boyutlarını değerlendirebilir.

Topuk eki

Topuğun arka parçaya sıkıca tutturulmasını sağlamak için yüksek topuklu ayakkabıların doğru bileşenler kullanılarak tasarlanması gerekir. EUROLAB sadece topuk bağlantı kuvvetlerinin rutin testlerini yapmakla kalmaz, aynı zamanda sonuçları analiz etme, yapıya ve bileşenlere bakma ve arıza riskini en aza indirmek için en iyi uygulama konusunda tavsiyelerde bulunma uzmanlığına da sahiptir.

Arka parça kararlılığı

Herhangi bir yüksek topuklu ayakkabının arka kısmı, kullanıcının mümkün olan maksimum dengeye sahip olmasını sağlayacak kadar sert olmalıdır. EUROLAB yönergeleri, tüm arka parça yorgunluk testi gibi testlerle birlikte, istikrarsızlığın neden olduğu arızaların veya yaralanmaların en aza indirilmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Kimyasallar

Ürünleri tehlikeli maddeler için ve ayrıca koku ve renk aktarımı açısından test edebiliriz.

Trim eki

Süsler ve aksesuarlar moda ayakkabı pazarında popülerdir. Doğru şekilde takıldıklarından emin olmak, müşteri hayal kırıklığını ve marka itibarının zarar görmesini önleyecektir. Bir bebeğin ayakkabısının gevşek olması, potansiyel bir takılma veya boğulma tehlikesidir. EUROLAB, trim ataşmanlarını test edebilir ve ayrıca korozyon ve matlaşma direnci gibi diğer hususları değerlendirebilir.

Kayış gücü

Kayışlar ve tutturucular, iyi oturmanın sağlanmasında ve elbette ayakkabının ayağa sabitlenmesinde önemli bir rol oynar. Kayış arızası, kullanıcının yaralanmasına neden olabilir. EUROLAB, maksimum kayış güvenliğini sağlamak için kayış, toka ve bağlama mukavemeti değerlendirmelerinin yanı sıra uygun yapılar ve malzemeler hakkında tavsiyelerde bulunabilir.

Montaj

Müşterilerin moda ayakkabı satın almalarının başlıca nedeni iyi uyum olmasa da, iyi oturan bir ayakkabı kesinlikle satış noktasında karar vermede yardımcı olacak ve tekrar satışları teşvik edecektir. EUROLAB'nın ayakkabı uydurma, dayanıklılık ve konfor hizmetlerinin kullanılması, satışları en üst düzeye çıkarmak için tüketici pazarlarını hedeflemek ve dolaylı olarak kalite ve performans yoluyla marka sadakati oluşturmak için ayakkabıların eşleştirilmesine yardımcı olabilir. EUROLAB ayrıca ayakkabı üreticilerinin ve perakendecilerinin tutarlı uyum standartları ve internet müşterilerinden gelen getirileri en aza indirmeye yardımcı olan boyut işaretlemesi elde etmelerine yardımcı olabilir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp