Oyuncak Testleri

Oyuncak Testleri

Çocuklarının oyuncaklarının güvenliği ebeveynler için en büyük önceliktir. EUROLAB, ürünlerinizin yüksek kalitesini dış dünyaya belgelemek ve müşterilerinize gerekli karar verme desteğini verebilmek için size kapsamlı test hizmetlerini tek elden sunar.

Oyuncak Testleri

Uzmanlarımız oyuncaklarınızı ilgili ulusal ve uluslararası oyuncak güvenliği standartlarına göre test eder ve onaylar. ISO standartlarına göre uluslararası sertifikalar da yaparız. Maksimum verimlilik için tasarlanmış modern laboratuvarlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Oyuncak testleri, tüketici ürünleri testleri kapsamında, çocuk ürünleri ve oyuncaklarla ilgilenen üreticilere, ithalatçılara, tüccarlara ve tüketici kuruluşlarına, iyi üretim süreçlerine ve tüm yasal düzenlemelere uygunluklarını beyan etmek için gerekli güvenlik raporlarını sağlar. 

EUROLAB oyuncak testleri kategorisinde aşağıda testler başta olmak üzere birçok test kapasitesine sahiptir;

  • EN 71-1: 2014 + A1: 2018 Oyuncakların Güvenliği - Bölüm 1: Mekanik ve fiziksel özellikler
  • EN 71-2: 2011 + A1: 2014 Oyuncakların Güvenliği - Bölüm 2: Tutuşabilirlik
  • EN 71-3: 2013 + A3: 2018 Oyuncakların Güvenliği - Bölüm 3: Belirli unsurların taşınması
  • EN 71-4: 2013 Oyuncakların güvenliği - Bölüm 4: Kimya ve ilgili faaliyetler için deney setleri
  • EN 71-9: 2005 + A1: 2007 Oyuncakların Güvenliği - Bölüm 9: Organik kimyasal bileşikler - Gereklilikler
  • EN 71-13: 2014 Oyuncakların Güvenliği - Bölüm 13: Koku veren masa oyunları, kozmetik kitler ve tatlandırıcı oyunlar
  • Diğer EN 71 standartları istek üzerine mevcuttur.
  • Bunların yanı sıra, Kadmiyum, ftalatlar, azo boyalar, nikel, PAH'lar, kurşun vb. Dahil REACH uyumluluğu. SVHC testi de yapılır.

Oyuncak sektöründeki ürünleriniz için teste ihtiyacınız varsa veya tüketici ürün testi yönetmeliklerinden emin değilseniz, EUROLAB, ürünlerinizin dünya çapındaki pazar için güvenli ve uyumlu olmasını sağlamak için bilgi ve deneyimni sizinle paylaşmaktan mutluluk duyar.

EUROLAB, oyuncakları EN 71 serisi test yöntemlerine göre test edebilir ve oyuncak olarak CE işareti taşıması gerekmeyen ürünlere karşı durum tespiti oyuncak değerlendirmeleri yapabilir.

Oyuncakların kullanımının güvenli ve amaca uygun olduğundan emin olmak için çok çeşitli oyuncak testleri yapıyoruz. EN 71 serisi test yöntemlerine yönelik testler, oyuncakları mevcut mevzuata göre değerlendirmek ve sıkı bir şekilde oyuncak olarak sınıflandırılmayan ancak genel ürün güvenliği kapsamında olan ürünleri değerlendirmek için EN 71'e uygun olarak kullanılır.

Çoğu oyuncağa uygulanabilen üç ana parça şunlardır: EN 71-1 - Keskin kenarlar, keskin noktalar ve boğulma tehlikeleri için bir değerlendirme içeren 'Mekanik ve Fiziksel Özellikler'; EN 71-2 - Özellikle kostümlerin, yumuşak dolgulu oyuncakların ve yüz maskelerinin giydirilmesiyle ilgili olan 'Tutuşabilirlik'; EN 71-3 - Kurşun ve kadmiyum gibi kısıtlanmış ağır metaller için bir ürünü değerlendiren 'Belirli Elementlerin Göçü' (bu metaller, oyuncak malzemelerde stabilizatör ve pigment olarak kullanılabilir). 

EN71-3, kısıtlanmış metallerin ve türlerin sekizden 19'a genişletilmesi dikkate alınarak 2013 yılında revize edilmiştir. EUROLAB, bu revize prosedüre göre test etmek için yeni ekipmana önemli bir yatırım yapmıştır.

Güvenlik standartlarını garanti etmenin ana yolu, ürün piyasaya çıkmadan önce titiz oyuncak testleri ve kalite kontrolünden geçmektedir. EUROLAB, bir oyuncağın yaralanma riskini değerlendirebilir ve ayrıca kurşun, krom ve cıva gibi sınırlı metallerin varlığı için analizler yapabilir. 

Oyuncakların kalite güvenceli olmasını sağlayan yerleşik ve etkili prosedürler, gerekli özeni göstermeye yardımcı olur ve tedarikçinin uygun olmayan bir ürünün pazara ulaşmasını önlemek için tüm makul adımları attığını gösterebilir. 

Oyuncakların olabildiğince güvenli olmasını sağlamak çok önemlidir ve oyuncak testi protokolleri de bu risk değerlendirmesinin bir parçası olarak gerçekleştirilebilir. Avrupa Birliği'nde (AB) tüketici ürünleri satan veya dağıtan herkes ürünlerin güvenliğinden sorumludur. Üretici AB dışındaysa,
Yenilikçi çocuk ayakkabısı

EUROLAB ayrıca çocuklar için diğer öğelerin - örneğin, yeni terlikler - durum tespiti testlerini de gerçekleştirebilir. Mevcut tehlikeleri belirlemek için bir risk değerlendirmesi gereklidir ve bunlardan bazıları oyuncak testi sırasında değerlendirilecektir. Ancak, kayma ve takılma tehlikeleri gibi ayakkabılara özgü ek tehlikeler olabilir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp