Renk Kararlılığı Testi

Renk Kararlılığı Testi

Bir ışık kaynağının spektral çıktısında önemli bir değişiklik olduğunda renk kayması veya değişimi meydana gelir. Bu, renk sıcaklığında ve renk oluşturma özelliklerinde bir değişikliğe neden olur. Renk değişimi, çalışma koşulları nedeniyle veya ambalajdaki fiziksel değişikliklerin bir sonucu olarak kalıcı olabilir.

Renk Kararlılığı Testi

Renk stabilitesi, uygulamanın yeri ve şekline göre değişir. Örneğin bir müze veya bir müze salon aydınlatması için son derece önemli olmakla birlikte, sokak aydınlatmasında bir dereceye kadar kabul edilebilir. Bir hastane veya gıda üretim tesisinde renk dengesi de son derece önemlidir.

Renk stabilitesini bozan ana nedenler ambalaj malzemeleri, zırh yapısı ve uygulama hatalarıdır. Zırhın ambalajlanmasında kullanılan ambalaj malzemeleri ve üretim yöntemleri zamanla renk stabilitesine zarar verir. Benzer şekilde armatürlerin montajında ​​kullanılan silikonlar veya plastikler de ürünün renk değişimini etkiler. Ayrıca armatürün kullanıldığı ortamın renk stabilitesi üzerinde etkisi vardır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp