Takı ve Mücevherat Testleri

Takı ve Mücevherat Testleri

Özellikle Avrupa Birliği sınırları içinde uyulması gereken ciddi gereklilikler bulunmaktadır. Bunların başında genel ürün güvenliği gelmektedir. Takı ve mücevherat genel olarak cilt ile temas ettiği için, tehlikeli kimyasal maddelerin kullanımı kısıtlanmıştır. Yabani bitki ve hayvanlardan yapılan takılar için ayrı yasal düzenlemeler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bazı ülkelerde altın ve gümüş takılar için geçerli olan özel işaretlere uygulması gerekmektedir.

Takı ve Mücevherat Testleri

Avrupa Birliği ülkeleri için yayınlanan genel ürün güvenliği direktifi, esas olarak Avrupa Birliği sınırları içinde pazarlanan tüm ürünlerin, kullanım için güvenli olmasını sağlayacak bir çerçeve oluşturmaktadır.

Bir ürün için belli bir yasal gereklilik belirlenmemişse, bu durumda söz konusu direktif geçerli olmaktadır. Bunun yanı sıra Avrupa Birliği ülkelerinde pazarlanan ürünlerde birçok kimyasal madde sınırlanmıştır. Bu düzenlemeler 1907/2006 sayılı REACH direktifinde yer almaktadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, takı ve mücevherat testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp