Yanmazlık Testleri UL94

Yanmazlık Testleri UL94

Yanma derecesi, bir test örneği için yanma hızının bir fonksiyonu olarak ve malzeme kalınlığı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.

Yanmazlık Testleri UL94

UL94 Cihazlarda ve aletlerde parçalar için plastik malzemelerin yanıcılık testleri standardında yer alan gereklilikler, cihazlardaki parçalar için kullanılan polimerik malzemelerin yanıcılık testlerini kapsamaktadır. Belli bir uygulama için yanıcılığa yönelik kabul edilebilirlik kiterlerini açıklamak üzere tasarlanmıştır. Bu standartta yer alan test yöntemleri, standart boyutlu numuneleri içermektedir ve sadece kontrollü laboratuvar koşullarında küçük bir açık alev veya radyant ısı kaynağına karşı cihazlarda kullanılan malzemelerin yanıcılık özelliklerini ölçmek ve tanımlamak için kullanılmaktadır.

Ürünlerin alevlere maruz kaldıkları zaman nasıl performans göstereceklerini bilmek, sadece sorumlu bir güvenlik uygulaması değildir. Aynı zamanda tüketici güvenini oluşturmanın da kritik bir bileşenidir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp