Zemin Kaplama Testi

Zemin Kaplama Testi

EUROLAB, yanıcılık ve ışık yansıtma testinin yanı sıra kaymaya, kimyasallara ve yapay ışığa karşı direnç dahil olmak üzere çok çeşitli zemin kaplama testleri ve değerlendirmeleri gerçekleştirir. EUROLAB ayrıca diğerlerinin yanı sıra ISO 10582, EN 651, EN 16511, EN 13845 ve EN 1307 gibi endüstri ürün spesifikasyonlarına karşı çeşitli testler ve değerlendirmeler sunar ve bu da üreticilerin ürünlerinin güvenli ve amaca uygun olduğundan emin olmalarını sağlar. .

Zemin Kaplama Testi

EUROLAB, İngiltere, Avrupa ve uluslararası standartlara göre test yapabilir. EUROLAB ayrıca EN 14041 ve EN 14342 için Onaylanmış Kuruluştur ve bu nedenle AB Yapı Ürünleri Yönetmeliği (305/2011) kapsamında CE işaretleme gerekliliklerinde yardımcı olabilir.

Kayma direnci testi

Kat güvenliği yönetimi, sağlık ve güvenlik düzenlemelerinde zorunludur ve sağlam genel iş uygulamalarının ayrılmaz bir parçasıdır. Bir zemin yüzeyinin performansını kayma direnci açısından anlamak önemlidir, İngiltere'de sarkaç testi bu açıdan önemli bir ölçümdür. EUROLAB, EUROLAB TM 144, EN 13893, DIN 51130, DIN 51097 ve BS 8445 dahil olmak üzere bir dizi başka kayma direnci testinin yanı sıra, yerinde veya laboratuvarda BS 7976-2 ve diğer yöntemlere göre sarkaç testi sunabilir ( banyo ve duş paspasları için).

Tutuşabilirlik

Yapı Ürünleri Yönetmeliği (CPR) uyarınca, üreticiler zemin kaplamalarını EN 13501-1'de belirtilen yöntemlere göre gerçekleştirilen 'yangına tepki' açısından test etmelidir. Bfl-s1'e kadar sınıflandırılan ürünler için EN ISO 9239-1 ve EN ISO 11925-2 anahtar test yöntemleridir. Tekstil zemin ürünleri için, özellikle CPR dışında bırakılan halılar için, küçük bir ateşleme kaynağının (sıcak metal somun) etkilerinin belirlenmesi olan BS 4790'a karşı da testler yapılabilir.

Pedatron testi

EUROLAB'ın kullandığı STM 528 Pedatron, gerçekçi koşullar altında hızlandırılmış aşınma simülasyonu sağlar ve zemin kaplamalarının aşınma özelliklerini değerlendirmenin etkili bir yolu olarak kullanılabilir. Birçok döşeme yüzeyine ve ayrıca merdiven basamakları gibi döşeme donanımına uygulanabilir. EUROLAB, aynı zamanda, BS 7976-2'ye uygun olarak numunenin belirli bir alanı üzerinde bir dizi ayak sesine maruz bırakıldıktan sonra (normalde her biri) sarkaç testleri gerçekleştirerek, aşınmanın zemin kaplamasının kayma direnci üzerindeki uzun vadeli etkilerini de değerlendirebilir. 250.000) Pedatron kullanarak.

Halı testi

EUROLAB, hem ev içi hem de sözleşmeli kurulumlarda merdiven üzerinde kullanıma yönelik halı dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için halı, kilim ve paspası test edebilir. Bu tür bir halı, herhangi bir halı uygulamasının en şiddetli aşınma koşullarına tabidir çünkü bir kişinin merdiven inip çıkmasının uyguladığı kuvvetler, düz bir yüzey üzerinde yürürken aynı kişinin uyguladığı kuvvetlerden oldukça farklıdır. EUROLAB'da halılar için özel testler arasında Vettermann Tambur, Hexapod Tambur, Lisson Tretrad aşınması, tekerlekli sandalye testi ve statik elektrik testi bulunmaktadır.

Aşınma testi

EUROLAB ayrıca, aşınma direnci özelliklerini belirlemek için taber makinesini kullanan çok çeşitli testler sunabilir. Bu testler, numunedeki aşınmayı etkilemek için aşındırıcı diskler veya aşındırıcı bir tane kullanır. Bu aşınmanın etkileri, kütle ve kalınlık kaybı yoluyla veya bir ürünün aşınma tabakasının aşındığı noktayı görsel olarak belirleyerek kaydedilebilir. Benzer bir test, sınıflandırma amacıyla partikül sayısının azaltılmasının kullanıldığı, partikül bazlı geliştirilmiş kayma direncine sahip ürünler için de kullanılır.

Esnek ve modüler çok katmanlı zemin kaplamaları

Esnek zemin kaplamaları başlığı altında, vinil PVC, linolyum, kauçuk dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi ve ayrıca döşemenin akustik özelliklerini iyileştirebilen ve aynı zamanda ayak altı konforu sağlayan yerleşik altlıklar veya köpük katmanları içeren ürünler bulunmaktadır. kullanıcılar için. EUROLAB, genellikle geometrik özellikler, boyutsal kararlılık, esneklik, artık girinti, tekerlekli sandalye testi ve ışığa karşı renk haslığı gibi testlerle bu ürünlerin geniş bir yelpazesini ürün özelliklerine göre değerlendirebilir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp