Boyalar, Kaplamalar Ve Polimerler Testi

Boyalar, Kaplamalar Ve Polimerler Testi

Boya ve kaplama sistemlerinin değerlendirilmesi, formülasyon, içerik ve son olarak performans değerlendirmesi açısından laboratuvarın temel bir gücüdür. Organik, inorganik ve karışık ve ayrıca metalik kaplamalar ve kaplamalar dahil olmak üzere farklı sistemler değerlendirilebilir. 

Boyalar, Kaplamalar Ve Polimerler Testi

Uygulanan çok katmanlı sistemlerin incelenmesi de anlaşılabilir ve karakterize edilebilir. Sağlanan ürün değerlendirmesi, EPA 24 VOC içeriği, solvent içeriği, katılar ve pigment içeriği ve bileşimi ve katkı maddelerinin karakterizasyonu dahil olmak üzere gerçekleştirilir.

Ek olarak, termal analiz (TGA, DSC), piroliz ve termal desorpsiyon GC / MS, FTIR ve EDS dahil olmak üzere polimer sistemleri çalışmasına benzer teknikler uygulanabilir.

Yöntemler FTIR, GC, GC / MS, pyro-GC / MS, EDS, Yüksek çözünürlüklü TGA, modüle edilmiş DSC, EPA 24, HAP içeriği, mikroskobik yöntemler, ASTM D2369, E1868, SCAQMD Kuralı 1144
Örnek boyut Çeşitli
Malzeme Türleri Epoksi, üretan, lateks, PVDF, PVC dahil organik kaplamalar ve filmler. PE, PP, naylon, polyester dahil polimerler. Fosfat dönüşümlü kaplamalar, çinko, nikel, kalay, alüminize dahil metalik kaplamalar.
Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp