Kablosuz Test ve Sertifikasyon

Kablosuz Test ve Sertifikasyon

Günlük hayatımızda kullanılan kablosuz cihazların sayısının artması, kablosuz testleri her zamankinden daha önemli hale getiriyor. Ancak, zorlu test ihtiyaçları ve yasal değişiklikler, üreticileri pazar gereksinimlerine ayak uydurmaları için baskı altına alıyor.

Kablosuz Test ve Sertifikasyon

Kablosuz test nedir?

Kablosuz Testi ele alırken, amaçlanan kullanımı kablosuz bir işlemle karakterize edilen elektrikli cihazlarda performans değerlendirmesine atıfta bulunuyoruz.

Günümüz teknoloji ortamında en büyük grup, radyo iletişimi ve / veya radyo belirleme amacıyla kasıtlı olarak radyo dalgaları yayan ve / veya alan radyo ekipmanı uygulayan cihazlarla temsil edilmektedir. Kullanılan iyi bilinen radyo standartları, Wi-Fi, LR-WPAN, RFID gibi Kısa Menzilli teknolojilerin yanı sıra LoRa, EC-GSM-IoT, NB-IoT, CDMA, GSM, WCDMA ve LTE gibi Uzun Menzilli LPWA teknolojileridir.

İkinci ilgi alanı, elektrik gücünü mobil cihazlara kablosuz olarak aktarmak için kullanılan Kablosuz Güç Aktarımı (WPT) teknolojisidir. WPT teknolojileri, yakın alan (radyasyonsuz) tekniklerine ve uzak alan (radyatif) tekniklerine ayrılabilir. EUROLAB olarak, tüketici alanında makul bir yayılmaya ulaşmış yakın alan tekniklerine odaklanıyoruz. Yakın alan teknikleri şu şekilde ayırt edilebilir:

  • Manyetik indüksiyon WPT
  • Manyetik rezonans WPT
  • Kapasitif kaplin WPT

Manyetik endüktif WPT, ticari ürünlerde en eski ve en yaygın kullanılan kablosuz güç teknolojisidir. Manyetik endüktif şarjı uygulayan ürün yelpazesi, dizüstü bilgisayarlar ve tablet bilgisayarlar, dijital medya oynatıcılar ve akıllı telefonlar gibi el tipi iletişim cihazlarından diş fırçası ve tıraş makinesi gibi ıslak ortamlar için kablosuz cihazlar üzerinden otomobil, otobüs ve tren gibi elektrikli araçlara kadar uzanır.

Kablosuz testi neden önemlidir?

Radyo iletişimi / belirleme ve güç aktarımı amacıyla elektromanyetik alanların radyasyonu, AB, ABD, Kanada, Avustralya ve Japonya dahil çoğu uluslararası pazarda zorunlu gereksinimler tarafından düzenlenir. Bu hem radyo hem de WPT cihazları için geçerlidir.

Yasal gereksinimleri karşılamanıza, ürün performansını iyileştirmenize ve maliyetli uyumsuzluk riskini azaltmanıza yardımcı olmak için karşılık gelen EMC, EMF ve RF testleri gereklidir. Üçüncü taraf uygunluk değerlendirmeleri, pazardaki rekabetçi konumunuzu güçlendirmenize de yardımcı olur.

Nasıl yardım edebiliriz?

EUROLAB, RF, EMC, Güvenlik ve SAR için uluslararası radyo ekipmanı standardı uyumluluğuna ulaşmanızı destekler. Ayrıca Sertifikasyon Kuruluşları için detaylı teknik dosyaları bir araya getirip sunabiliriz. Ürünlerinizin bölgesel standartlara uygun olmasını sağlıyoruz. Bunlar arasında AB / R & TTE Direktifi, ABD / FCC ve Kanada / ICES bulunmaktadır.

Ön uygunluk araştırması ve uygunluk testi de uzmanlığımızın bir alanıdır. Bu, üreticiye tasarımda ince ayar yapma fırsatı sağlar ve bu da nihai ürünün, yasal sınırlamalara göre daha az muhafazakar olmasına ve ek performansın kilidini açmasına neden olabilir.

Profesyonel ve teknik olarak kalifiye mühendislerimiz, kablosuz radyo ve WPT cihazları için güvenlik, EMC, EMF ve RF için ulusal ve uluslararası teknik komitelerde aktiftir. Bu, rekabette önde olmanıza yardımcı olmak için en son standartlar ve düzenlemeler hakkında değerli bir anlayış sağlamak için onları çok uygun kılar. 

Böylelikle, EUROLAB laboratuvarları, düzenleyici alanlardaki gelişmeleri sürekli olarak takip etmektedir. Bu nedenle, tüm laboratuvarlarımız, test ve sertifikasyon gereksinimleri boyunca size rehberlik edecek gerekli adımlar konusunda tavsiyede bulunmak için en son güncellemeleri ve belgeleri bilir. Dahası, uluslararası laboratuvar ağımızla küresel kapsama sağlayabiliriz ve sunduğumuz hizmetler benzersiz yerel pazar ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirilebilir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp