Özgül Soğurma Oranı (SAR) Testi

Özgül Soğurma Oranı (SAR) Testi

Tüketicilerin kablosuz iletişim ürünlerinin geliştirilmiş işlevselliği taleplerini SAR yönetmelikleri tarafından empoze edilen RF iletimi ile ilişkili sağlık ve güvenlik gereksinimleri ile dengelemek, üreticilerin karşılaştığı pek çok zorluktan biridir. Ayrıca, genellikle tek bir cihazda birçok radyo vericisini içeren kablosuz iletişim ürünlerinin artan karmaşıklığı, üreticilerin cihazlarının SAR standartlarına uygunluğunu maliyet etkin bir şekilde göstermelerini zorlaştırmaktadır.

Özgül Soğurma Oranı (SAR) Testi

Özgül Soğurma Oranı (SAR) Testi nedir?

SAR sınırları, tüm kablosuz aygıt kullanıcılarını RF'ye maruz kalmanın olası zararlı etkilerinden korumak için vardır. SAR, Özgül Soğurma Oranı anlamına gelir. Bir RF elektromanyetik alana maruz kaldığınızda enerjinin başınız, vücudunuz veya uzuvlarınız tarafından emilme hızının bir ölçüsüdür.

SAR testi neden önemlidir?

Bazı ülkelerde, SAR testi sonucu rakamının satış noktasında gösterilmesi gerekir. Küresel pazarlarda bir varlığa sahip olmak için, üreticiler, ithalatçılar ve perakendeciler, ürünlerinin yerel düzenlemeler tarafından empoze edilen giderek daha sıkı SAR gereksinimlerini karşıladığını gösterebilmelidir.

Nasıl yardım edebiliriz?

EUROLAB, tüm ürünlerinizin SAR testine tabi tutulması ve piyasaya sürülmesi için ihtiyaç duyduğunuz uzmanlık uzmanlığına ve test ekipmanına sahiptir. Akredite laboratuarlarımız, uzun yıllar SAR test hizmetleri sunarak kazanılan derin ve kapsamlı bilgi ve deneyime sahiptir. Üreticiler, toptancılar, perakendeciler, ağ operatörleri ve piyasa gözetim kurumlarının hepsi bizimle çalışmaktan memnundur.

AB, ABD, Kanada, Japonya ve Avustralya da dahil olmak üzere en son dünya standartlarına göre akredite testler sağlıyoruz.

SAR ve RF maruziyetindeki en son gelişmeleri takip ederek, 450 MHz ila 6 frekans aralığında çalışan cep telefonlarının ve diğer birçok elde taşınan veya vücuda takılan radyo verici cihazların Baş, Vücut ve Ekstremite SAR standartlarına uygunluğunu temin ederiz.

Cihazınızın tüm geçerli standartları karşıladığına ve bir EUROLAB test raporunun tüm Sertifikasyon Kuruluşlarını veya piyasa gözetim yetkililerini ürününüzün uyumlu olduğuna ikna edeceğine dair güven, ürünlerinizin geliştirilmesinde size uygunluk öncesi destek ve sahada kullanılmadan önce laboratuvarlarımızda performanslarını göstermede yardımcı oluyoruz.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp