Pil Güvenliği Testleri

Pil Güvenliği Testleri

Günlük kullanımda piller daha yaygın hale geldiğinden, güvenlik, performans ve dayanıklılık için pil testleri günümüzde oldukça değerlidir.

Pil Güvenliği Testleri

Aküler, ulaşım, yenilenebilir enerji, şebeke depolama, şebeke dengeleme, yedekleme uygulamaları ve kesintisiz güç kaynakları (UPS) gibi giderek artan bir dizi uygulamada kullanılmaktadır. Elektrikli arabaların, demiryolu ve denizcilik uygulamalarının ve hava-uzay taşımacılığının güvenliği ve güvenilirliği , pillerinin kalitesine bağlıdır. Pil güvenliği ve güvenilirliği, güneş enerjisi depolaması ve diğer uygulamalar için geniş bir teknoloji yelpazesi kullanan yenilenebilir enerji endüstrisi için de önemli bir sorundur.

Pil test hizmetleri

  • Pil yaşam döngüsü testi  - Bir pilin ne kadar dayandığını doğrulayın ve ürünün kalitesini müşterilere gösterin. Testlerimiz arasında döngü ömrü testi, pil çevre döngüsü testi ve pil takvimi ömrü testi yer alır.
  • Pil kötüye kullanım testi - Pilinizi sınırlarının ötesinde test etmek için aşırı çevre koşullarını ve senaryoları simüle edin.
  • Pil performans testi - Pillerin verimliliğini gösterin. Uzmanlarımız, çeşitli iklim koşullarında performans testi gibi özel müşteri gereksinimlerine uyacak şekilde test programlarını özelleştirebilir.
  • Pil çevre testi / Pil dayanıklılık testi - Pilinizin kalitesini ve güvenilirliğini gösterin. Testlerimiz titreşim, şok, EMC, termal döngü, korozyon, toz, tuz ve nem testlerini içerir.
  • Pil taşıma testi - Pillerinizin güvenli bir şekilde taşınabilir olduğundan emin olun. Lityum pillerin güvenli taşınması için Birleşmiş Milletler gerekliliklerine (UN 38.3) yönelik testler yapıyoruz.
  • Elektrikli araç aküleri için dinamik darbe testi - Akünün büyük ölçüde deforme olmasına neden olabilecek bir çarpışmanın gerçek koşullarını modelleyen kapsamlı darbe testleri aracılığıyla daha güvenli aküler geliştirin.
Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp