Radyo Frekansı Testi

Radyo Frekansı Testi

Radyo ve telekomünikasyon ekipmanlarının dünya çapında çeşitli pazarlarda satılabilmesi için, bu kablosuz cihazların Wi-Fi (802.11a / b / g / n / ac) ve Zigbee, PMR radyo, RFID, NFC, GPS ve baz istasyonlarında, tekrarlayıcılarda, mobil istasyonlarda ve kullanıcı ekipmanlarında GSM, CDMA, 2G / 3G / LTE gibi hücresel teknolojiler için testleri yapılmalıdır. 

Radyo Frekansı Testi

Bu karmaşık gereksinimler bölgeden bölgeye değişir. Dahası, sadece üreticiler için değil, aynı zamanda cihazları piyasaya sürmekten sorumlu kişiler için de geçerlidir. Hedeflediğiniz pazarların radyo frekansı testi düzenlemelerini anlamak, önemli ölçüde zaman ve çaba gerektirir.

Radyo frekansı testi nedir?

Radyo frekansı (RF) testi, her bir cihazın radyo frekansı spektrumunun diğer kullanıcılarıyla etkileşime girmemesini sağlamak için radyo ve telekomünikasyon ekipmanının işlevselliğini ve performansını simüle eder. Böylece, radyo frekansı testleri, radyo ekipmanının radyo spektrumunu etkili bir şekilde kullandığını doğrular ve böylece radyo spektrumunun verimli kullanımını destekler. Cihazınızın elektromanyetik uyumluluk (EMC), elektrik güvenliği ve RF'ye maruz kalmaya ilişkin yerel düzenlemelere uygun olduğunu doğrulamak için genellikle başka testler de gereklidir.

Bu nedenle, radyo frekansı testi, radyo iletişimi ve / veya radyo belirleme amacıyla kasıtlı olarak radyo dalgaları yayan ve / veya alan herhangi bir elektrikli veya elektronik ürün gibi radyo ekipmanının değerlendirilmesini ifade eder. Dolayısıyla, radyo dalgaları, yapay kılavuz olmadan uzayda yayılan 3000 GHz'den daha düşük elektromanyetik dalgalardır.

Radyo frekansı testi, radyo ekipmanındaki verici ve alıcı test durumlarını içerir. Bir verici, yalnızca zararlı parazit oluşturmayan radyo dalgası emisyonları oluşturacaktır.

Bir alıcı, amaçlandığı gibi çalışmasına izin veren ve onu özellikle paylaşılan veya bitişik kanallardan gelen zararlı girişim riskine karşı koruyan bir performans seviyesine sahip olacaktır. Böylelikle paylaşılan veya bitişik kanalların verimli kullanımını destekleyecektir. İstenmeyen sinyallere karşı alıcı esnekliği, radyo spektrumunun verimli kullanımını da destekler.

Radyo frekansı testi neden önemlidir?

Radyo frekansı uyumluluğu, AB, ABD, Kanada, Avustralya ve Japonya dahil çoğu uluslararası pazarda zorunlu bir gerekliliktir. Kablosuz cihazlar üretiyorsanız veya kablosuz cihazları son ürününüze dahil ediyorsanız, hedeflediğiniz pazarların düzenlemelerine uymalısınız, aksi takdirde ürünleriniz yasal olarak satılamaz.

Radyo frekansı testi için deneyimli bir test ve sertifikasyon kuruluşu olan EUROLAB ile uyumluluk arızalarını ve gereksiz piyasa geri çağırmalarını veya maliyetli yeniden çalışmayı önleyebilir ve küresel pazarlara kolayca erişebilirsiniz. Aynı zamanda ürün performansınız, EUROLAB gibi üçüncü bir tarafça radyo frekansı testleri ve uygunluk değerlendirmeleri iyileştirilebilir, ayrıca pazardaki rekabetçi konumunuzu güçlendirmenize yardımcı olur.

Nasıl yardım edebiliriz?

EUROLAB, uluslararası radyo frekansı standartlarına uyum sağlamanız için sizi destekler. Ürün geliştirme aşamanız sırasında size yardımcı oluyoruz, böylece gerekli radyo frekansı gereksinimleri en başından itibaren dikkate alınmaktadır. Bu, herhangi bir tasarım kusurunun erken tespit edilmesini sağlar ve resmi testler sırasında başarı olasılığını artırır. Böylece, telsiz ekipmanınızın gönderme ve alma işlevleri için belirlenen fiziksel katman özelliklerini karşılamasını sağlayabiliriz.

EUROLAB, küresel pazarlar için çeşitli kablosuz cihazların test edilmesi ve sertifikalandırılması konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Ayrıca DSC, ATIS, AIS, EPIRB, VHF / HF telsizleri, DVB ve DAB uygulayan deniz ekipmanlarını da test ediyoruz.

Mühendislerimiz, uygunluk öncesi inceleme ve hata giderme oturumlarından radyo frekansı laboratuvarlarımızda tam uyum ve uygunluk testlerine kadar sizi desteklemekten mutluluk duyar. AB'deki testleriniz için uyumlaştırılmamış standartların kullanılması durumunda da Müşterilerimize Onaylanmış Kuruluş olarak yardımcı oluyoruz.

Tüm radyo frekansı test gereksinimlerinizi karşılamak için, küresel akredite test laboratuarları ağımız ve bir dünya aracılığıyla güvenlik, EMC (elektromanyetik uyumluluk) ve çevre testleri gibi her tür test için tek noktadan bir çözüm sunabiliyoruz.

Tüm cihazlarınız küresel akredite radyo frekansı test laboratuvarları ağımızda test edilebilir. Uzmanlarımız, yasal değişiklikler konusunda her zaman günceldir ve ilgili test ve sertifika gereksinimlerini karşılamada sizi verimli bir şekilde destekleyebilir.

Bir bakışta hizmetlerimiz

Uzmanlarımız, radyo frekansı mevzuatı, yönergeleri ve standartları hakkındaki eksiksiz bilgilerine dayalı olarak kapsamlı test ve sertifikasyon hizmetleri sunmaktadır. Uzmanlarımız, yasal değişiklikler konusunda her zaman günceldir ve ilgili test ve sertifika gereksinimlerini karşılamada sizi verimli bir şekilde destekleyebilir. Tam hizmet sağlayıcı olarak, radyo frekansı testlerinizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için eksiksiz proje yönetimi sağlıyoruz.

Kapsamlı radyo frekansı test yeteneklerimizin bir parçası olarak tipik fiziksel katman testleri, bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içerir:

Verici testleri

 • Çıkış gücü
 • Bitişik Kanal Kaçak Güç Oranı
 • Güç Spektral Yoğunluğu
 • Spektrum Emisyon Maskesi
 • İşgal Edilen Kanal Bant Genişliği
 • Frekans Kararlılığı / Hatası
 • Yayılan Bant Kenarı
 • Görev döngüsü
 • Modülasyon Bant Genişliği
 • Bant dışı veya sahte Etki Alanında istenmeyen emisyonları iletici

Alıcı testleri

 • Duyarlılık
 • Bitişik Kanal / Frekans Bandı Seçiciliği
 • Alıcı Sahte Emisyonlar
 • Alıcı İntermodülasyonu
 • Engelleme
Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp