Virüsidal Testler

Virüsidal Testler

Virüsidal testler, virüsidal dezenfektanların etkinliğini ölçer. Bir virüsidal dezenfektanı piyasaya sürmek amacıyla kayıt altına almak için etkinlik verileri sağlanmalıdır. 

Virüsidal Testler

On yıllardır virüsler dahil tehlikeli mikropların yayılmasını önlemek için dezenfektanlar ve antiseptikler kullanılmıştır. Viral epidemiyoloji ve bulaşma hakkındaki temel bilgiler, ürününüzün virüsidal aktivitesini test etmenin doğru yolunu belirlemede ve belirli bir virüsü etkisiz hale getirmek için uygun formülasyonu seçmede büyük değer taşır. Viral enfeksiyonlar, bir kişiden diğerine doğrudan veya dolaylı olarak bulaşır ve genellikle bulaşma yoluna göre sınıflandırılır.

Tamamen virüsidal aktiviteye sahip dezenfektanlar, zarflı ve zarfsız virüslerin neden olduğu hastalıkların yayılmasını önler.

EUROLAB, 25 yılı aşkın sektör deneyimi ve uzman kadrosuyla, herpesvirüs 1 (HSV1), insan koronavirüsü ve HIV dahil olmak üzere birçok farklı virüsidal dezenfektanı çeşitli virüslere karşı test etme deneyimine sahiptir.

Bu testler, çeşitli virüslerle tehdit edilen dezenfektan ürünler için virüsidal etkinlik verileri sağlamak üzere tasarlanmıştır. Testler, ASTM E 1052 ve ASTM E 1053'e uygun olarak yapılır. Test yöntemleri, test ihtiyaçlarınızı karşılamak için değiştirilebilir. Virüsler gerektiğinde edinilebilir. Bilimsel olarak son derece etkili olan testimiz, müşterilere test sonuçlarına yüksek düzeyde güven verebilecek sıkı kontroller içerir.

Uygulanabilir Standartlar

  • ASME 1052
  • ASME 1053

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, virüsidal testler kapsamında kesin, hızlı sonuçlar almanızı yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp