Seramiklerin Aşınma Özellikleri Testi PI-60 (ISO 6474)

Seramiklerin Aşınma Özellikleri Testi PI-60 (ISO 6474)

Seramiklerin aşınma özellikleri PI-60 (ISO 6474), Cerrahi implantlar - Yüksek saflıkta alüminaya dayalı seramik materyallerin test ve analiz yönergelerini kapsar.

Seramiklerin Aşınma Özellikleri Testi PI-60 (ISO 6474)

EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu aşınma testi, yeni tasarlanmış implant materyallerinin veya kombinasyonlarının tribolojik özelliklerini değerlendirmek için bir tarama testi olarak tasarlanmıştır. Bir halka (20 mm çap), bir disk (25 mm çap) üzerinde 25 ° dönme hareketinde salınır. Test sıvısı olarak su kullanılır ancak isteğe bağlı olarak sığır serumu veya Ringer solüsyonu kullanılabilir. 

Test 100 saat sonra 1 Hz frekansta durdurulur. Aşınma miktarı, aşınma yolunun profil ölçümü ile belirlenir. EUROLAB, aşınma hattının 3 boyutlu sonuçlarını elde etmek için bilgisayarlı bir yöntem kullanır. In-vivo kinematiklerin basitleştirilmesi nedeniyle, daha fazla bilgi elde etmek için eklem simülatörleri gibi daha karmaşık test prosedürlerinin kullanılması gerekir.  

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp